سنتور و تکنیک ۱

مجموعه قطعاتی برای تمرین پاساژ در سنتور

شماره مجوز : کتابخانه ملی ۵۱۳۹۸۴۱ شابم ۷-۴۹-۸۰۲۶۱۸-۰-۹۷۹

انتشار در زمستان ۱۳۹۶

انتشارات چکاد

مرکز پخش کتاب _آلبوم : موسیقی عارف تهران .

تلفن تماس موسیقی عارف : ۰۲۱٫۳۳۹۱۷۷۸۴

موسیقی نارون .تلفن:۶۶۴۶۸۵۷۲ www.narvanmusic.ir

 

 

کتاب سنتور و تکنیک اثر محسن غلامی و شامل تمرین‌هایی برای پاساژ در سنتورنوازی است.

مجموعه حاضر با نام کتاب سنتور و تکنیک، برای تمرین‌های خاصی در نوازندگی این ساز در نظر گرفته شده است. این کتاب اثر #محسن غلامی است و با ویرایش علیرضا جواهری منتشر شده است.

از آنجایی که تکنیک‌های متدوال در سنتور نوازی به چندین نوع اعم از پاساژ، آرپژ، دُراب، جفت مضراب‌ها و … تقسیم می‌شود در این کتاب به تمرین پاساژ در سرعت‌های مختلف پرداخته شده است.

هدف از اجرای قطعات این مجموعه تمرین سرعت و هم چنین اجرای پاساژهای متنوع بوده تا نوازندگان به فرم‌های مختلفی از این تکنیک آشنایی پیدا کنند.

با توجه به اینکه اکثر کتاب‌های تمرین در راستای تکنیک‌های نوازندگی، صرفا فقط جنبه تمرینی داشته‌اند مشکلاتی برای نوازندگان وجود داشته که یکی از آن‌ها حفظ نشدن قطعات در ذهن است.
به همین دلیل سعی شده فرم نوشتن پاساژها همراه با ملودی مناسب باشد تا نوازندگان برای یادگیری قطعات و همچنین حفظ کردن آن، با کمترین مشکل مواجه باشند.

در این کتاب هفده قطعه تمرینی در جهت فراگیری پاساژ در نوازندگی نوشته شده و مِترونوم اجرایی آن نیز دقیق تنظیم شده است. در ابتدا نوازندگان می‌توانند با سرعت کمتر از آنچه که بر روی قطعات نوشته شده آنها را تمرین و اجرا نمایند و به تدریج به سرعت اصلی برسانند.

در مجموعه بعدی و جلد دوم این اثر، نیز به تمرین و اجرای آرپژ در #سنتور نوازی پرداخته خواهد شد.

مطالب مرتبط
سنتور و تکنیک ۲سنتور و تکنیک ۲ 31 ژانویه 18
تصویر پیدا نشد شعر بی واژه ۷ 30 جولای 17
کتاب بهار کوهکتاب بهار کوه 26 آوریل 24

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.